fbpx

Про воду ми згадуємо, як правило, під час спеки або ж під час спраги. І, окрім засвоєної ще в шкільні роки її хімічної формули, мало що про цілющу воду знаємо. Особливо про якість природної питної води, яку вживають в Києві або області.

джерело цілющої водиНу ось, наприклад, чи відомо багатьом про те, що за статистикою кожен третій колодязь Київської області несе загрозу життя людині внаслідок перевищення у воді нітратів. Такі дані Київського обласного лабораторного центру Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

«Останніми роками ми постійно фіксуємо в області випадки захворювання дітей на метгемоглобінемію, переважно новонароджених і у віці до одного року», – говорить директор обласного лабораторного центру Державної санітарно-епідеміологічної служби України Галина Гринчук. – Причина – перевищення допустимого рівня нітратів в харчових продуктах і питній воді.

Щорічно, по словах санврача, в області реєструється до п’яти таких випадків. Якщо вчасно не поставити заслін хвороби, дитина загине від браку кисню в організмі. І такі випадки, на жаль, в області були.

Чому такі уразливі діти? Метгемоглобін – це специфічний білок, який не дозволяє переносити кисень до життєво важливих органів. А у новонароджених і дітей першого року життя дефіцит ферментів, які переробляють метгемоглобін.

Підступність нітратного забруднення води полягає в тому, підкреслює Галина Миколаївна, що концентрація нітратів навіть в смертельних дозах для людини не змінює зовнішнього вигляду води – вона залишається прозорою, без запаху, видимих домішок, а головне – звичайною за смаковими якостями.

Розвіює співрозмовниця і що існують у багатьох “профілактичні” переконання: добре прокип’ятивши воду, мовляв, можна позбавитися від нітратів.

– «Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а навпаки збільшує її токсичність на сорок, а в деяких випадках і на вісімдесят п’ять відсотків», – попереджає санврач і нагадує, що наявність нітратів з перевищенням гранична допустимих концентрацій є наслідком надмірного, багаторічного використання мінеральних добрив, особливо органічних, як в промисловому землеробстві, так і в приватному.

Джерельна вода в Дзвінковому має виключно природний склад і визначні цілющі властивості, про що свідчить проведений хімічний аналіз.

Залишити відповідь