Рідкісний день, коли до джерела немає черги. Особливо приємно перебувати в цьому природному оазисі у весняно-літній період.

источник целебной воды

До водного джерела Дзвінкове йдуть і їдуть в усі пори року. Це така ж візитна картка села, як і його природний ландшафт. Корисність води даного джерела підтверджена науковими і лабораторними дослідженнями.

Результати аналізу води Дзвінковського природного джерела

Київський інститут колоїдної хімії і хімії води ім. Думанского НАНУ і обласний лабораторний центр Державної санітарно-епідеміологічної служби після проведення санітарно-мікробіологічного, хімічного і токсикологічного досліджень дзвінковської води надали в жовтні 2016 року наступні відомості:

Хімічний (спектральний) аналіз води джерела в селі Дзвінкове

Хімічний склад води

анализ воды химический состав

Мікробіологічний склад води

анализ воды бактериальный состав

Аналізи хімічного та мікробіологічного складу води з природного джерела виконані лабораторією УкрХімАналіз

Висновок: За перевіреними показниками зразок води відноситься до питної, показники якої регламентуються ДСанПіН 2.2.4.-171-10 (Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»).

Результати аналізів показали високу якість питної води з природного джерела. В кафе коплексу знаходиться кулер з цілющою джерельною водою.

Цікаво, що фахівець НДІ після проведених досліджень поцікавився: звідки, мовляв, водиця? Таких хімічних показників вододжерел пристоличної області він не пам’ятає за усі 34 роки роботи в інституті. “Це вода з якоїсь заповідної зони Закарпатського регіону” – зробив він припущення. А почувши звідки вона насправді, висловив здивування з неприхованою радістю: “Як чудово, що збереглися такі оазиси водно-цілющого благополуччя поблизу Києва!”.

источник воды

А що показав хімічний або, кажучи науковою мовою, спектральний аналіз визначення домішок у воді? З 23 так званих солей важких металів, перевищення норм яких, за твердженням медиків і біохіміків, є визначальним чинником виникнення патологічних захворювань, зокрема, ракових, 16 таких шкідливих домішок в дзвінковській воді зовсім відсутні. Ті ж, що є присутніми, в рази менше гранично допустимих концентрацій Державних санітарних Правил і Норм, а також Всесвітньої організації охорони здоров’я. Про це наочно свідчить представлена вище таблиця.

Дорогою до цілющих джерел

источник с лечебной водой

По дорозі до джерела, під скрекіт крилатих хазяїв соснового бору, спускаєшся спочатку по дубових сходинках пагорба, а потім по бетонних плитах. Праворуч від джерела – дерев’яний хрест, до двох метрів, ліворуч сріблиться в зелених лугах Ірпінь, а над тобою – зелений розкидистий шатер. Тридцятиметрові, в три обхвати, осики, тримають, неначе казкові велетні, пагорб від сповзання в річку і самі одночасно тримаються за цей клаптик землі. Вони стоять на вартовому, немов поставлені природою могутні охоронці – контролери унікального куточка Київщини. Що цікаво: за цим джерелом, через пару десятків метрів, наступний, за ним – такий же. Прогулянки до них вимагають обережності. Круті підйоми і спуски, звивиста стежина, суцільно поцяткована коренями, що виступили із землі, – зачепами. Такі собі лісові “лежачі поліцейські”, які попереджають : природа не терпить метушні.

Кожне живе спілкування з людьми в черзі за водою біля джерела несе нові знання про цілющі властивості води. У когось були камені в нирках, печінці, жовчному міхурі. Почав регулярно вживати воду, готувати їжу на ній і відмовився від пігулок. А у когось не знадобилось і хірургічне втручання. Були і такі, які в один голос стверджували: почав пити тільки дзвінковську воду і розпрощався з проблемами шлунково-кишкового тракту. У деяких істотно покращала формула крові і в цілому самопочуття.

Як усе це пояснити?
Загальновідомо, що вода істотно міняє склад нашої крові. А її об’єм складає, в середньому, 5 літрів на людину. Щодоби ми випиваємо приблизно 1,5 – 2 літри води. Впродовж життя кожна людина в середньому споживає її аж 25 тонн.

…Це тут, в Дзвінковому, кажуть: «Природа – мати, вогонь – цар, а водиця – наша цариця.» Напевно, мається на увазі дзвінковське природне вододжерело.