fbpx

Глина – це природний скарб, безцінний дар, який допомагає справлятися з різними хворобами та недугами. Існує різна глина, вона може бути червоною, білою, зеленою, рожевою і навіть чорною, але найбільшого поширення в медицині та косметології отримала блакитна глина, хоча всі з перерахованих глин володіють цілющою дією на організм людини. Насправді блакитна глина зовсім не блакитна, тому що має сіро-блакитний відтінок.

Властивості блакитної глини

Лечебная голубая глинаДо складу блакитної глини входять залізо, кальцій, магній, кремній, а також срібло, фосфор, мідь, нікель, цинк, азот, хром, радій і багато іншого. Будучи потужним антисептиком вона також стимулює приплив крові до шкіри. Якщо нанести її на шкіру, вона трохи пече. Глина дуже добре допомагає при розтяжках, целюліті, випаданні волосся, вугрової висипки.

Антицелюлітні обгортання

Блакитна глина – одна з найефективніших видів для жіночої стрункості. У звичайних умовах можна зробити антицелюлітні обгортання з блакитною глиною. Обгортання потрібно проводити обов’язково курсом. Найкраще до 10 обгортань, проводити їх через день.

Маски для обличчя

Маски з блакитної глини очищають шкіру обличчя, підтягують її, розгладжуються зморшки, вибілюють, зволожують нашу шкіру. Найбільш зручний спосіб використовувати глину самостійно – це готувати маски з глини для обличчя. Маску рекомендується тримати 10-20 хвилин, потім змити теплою водою.

Розводити блакитну глину слід поступово, створюючи не дуже рідку консистенцію.

Маски для сухої шкіри

Маски для сухої шкіри з додаванням блакитної глини живлять, зволожують, підтягують суху шкіру, розгладжують дрібні зморшки.

Можна використовувати для маски просто глину без будь-яких доповнень. Розвести водою, щоб вийшла не рідка кашка, нанести на обличчя на 15-20 хвилин і змити простою теплою водою без мила. Після маски можна нанести живильний крем.

Для маски столову ложку порошку блакитної глини розвести водою і розтерти так, щоб не було грудочок, потім додати столову ложку вершків, перемішати і нанести на шкіру обличчя на 15-20 хвилин

Маски для жирної та проблемної шкіри

Для масок, які застосовуються для жирної шкіри, склад підбирається таким чином, щоб маска очищувала, надавала протизапальну дію, усувала жирний блиск, звужувала пори.

Столову ложку рисової або вівсяної муки змішати зі столовою ложкою порошку блакитної глини, розвести водою до кашкоподібного стану, нанести на шкіру обличчя на 15-20 хвилин. Маска добре очищає шкіру Для проблемної, схильної до утворення вугрової висипки шкіри приготуйте таку маску: чайну ложку блакитної глини розвести в столовій ложці теплого молока, потім додайте 2 краплі олії чайного дерева.

При захворюваннях шкіри, таких як фурункули, екзема або нейродерміт рекомендуються примочки з блакитної глини. Для їх приготування глину розводять теплою водою так, щоб не було грудочок і вийшла не густа кашка. Глину в теплому вигляді накладають на бавовняну тканину або складену в декілька шарів марлю і прикладають до ураженого місця на шкірі, прикривши зверху чистою серветкою. Через годину таку примочку знімають, а шкіру промивають чистою кип’яченою водою.

Маски для волосся

Маски з блакитної глини дуже добре впливають на волосся, вони рекомендуються для ламкого, пошкодженого і тьмяного волосся. Глина зміцнює волосся, сприяє їх росту, робить блискучими і здоровими.

Маски наносяться як на корені, так і на все волосся (на сухе). На голову після нанесення маски необхідно надіти шапочку або пов’язати її поліетиленовою косинкою, укутати теплим рушником, а після закінчення потрібного часу (зазвичай це близько 30-40 хвилин) вимити волосся теплою водою зі звичайним для вас шампунем. Можна також використовувати тільки блакитну глину для волосся, а можна додати до складу масок інші компоненти.

Найпростіша маска для волосся виходить з порошку блакитної глини та кислого молока або кефіру, її наносять на 30 хвилин, потім змивають.

Протипоказання

Протипоказання для застосування блакитної глини невідомі, можлива тільки її індивідуальна непереносимість. Якщо шкіра дуже чутлива, в чистому вигляді глину наносити не варто, краще розвести її тими компонентами, які підходять для вашої шкіри.